Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Kuo naudingas pirties masažas
Straipsnio data: 2015-04-03

Masažas – puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių ligų. Egzistuoja daugybė masažo rūšių bei metodų. Pirties masažas yra turbūt viena iš dažniausiai naudojamų masažo rūšių Lietuvoje. Galbūt dėl to, kad pirtis yra taip mėgiama daugumos lietuvių.

Pirtyje organizmas yra veikiamas įvairių veiksnių. Jų poveikį sustiprina teisingai atliekamas pirties masažas.

Poveikis nervų sistemai. Į pirtį dažnai einame atsipalaiduoti, atgauti jėgų – taigi, visų pirma, pirtyje veikiama mūsų nervų sistema: mažėja nervinė įtampa, įveikiamas stresas. O jeigu šį poveikį sustipriname teisingu pirties masažu, galime efektingai sumažinti skausmus, paspartinti organizmo regeneracinius procesus.

Poveikis kvėpavimo sistemai. Dauguma žino, kad pirtis stiprina organizmo imunitetą. Karštyje kvėpavimas padažnėja, taip pat gerėja plaučių ventiliacija, išsiplečia bronchai, veikiama nosies gleivinė. Visa tai padeda įveikti kvėpavimo takų, ypatingai lėtines, ligas.

Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai. Populiariai tariant, pirtyje širdies ir kraujagyslių sistema yra „treniruojama“, t.y. jai suteikiamas didesnis nei įprasta krūvis. Masažuojantis pirtyje dar labiau spartėja kraujo apytaka. Karštyje padažnėja širdies plakimas, išsiplečia kraujagyslės bei kapiliarai, audiniai lengviau pasisavina deguonį.

Poveikis medžiagų apykaitai. Pirties procedūrų metu padidėja hemoglobino, leukocitų, eritrocitų kiekis kraujyje. Maitinančioms motinoms sparčiau gaminasi pienas.

Poveikis odai. Pirtyje organizmas, veikiamas temperatūros pokyčio, per odą išgarina prakaitą. Nuo seno pirtyje buvo atliekamos įvairios grožio procedūros – ne tik odai, bet ir plaukams gražinti. Oda pirties procedūrų metu ne tik valoma, bet ir tampa lygesnė, elastingesnė. Masažuojantis pirtyje, prasiplečia kraujagyslės, taigi paspartinama medžiagų, o ypač druskų ir vandens, apykaita. Pirties procedūros taipogi yra naudojamos gydant įvairias alergijas.

Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama  

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui
Komentarai
ramunas_pirties_piramides_pirtininkas
Parašė: 2012-05-30
taip reikia suprasti - jei gražus ir sveikas - masažo nereikia. taip?

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Suslogavus, skaudant gerklei efektingiausia priemonė – karštame vandenyje iššutinta eukalipto vanta.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436