Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Levandų eterinis aliejus – ramybė iš Provanso
Straipsnio data: 2015-06-29

Vienas iš Prancūzijos Provanso simbolių – melsvai banguojantys levandų laukai. Stebuklingos levandų savybės buvo vertinamos nuo senų senovės: romėnai jų berdavo į vonią, o viduramžiais buvo vertinamos jų antiseptinės savybės.

 
Levanda ir ramina, ir apsaugo

Provanse, Luberono regione levandų ūkiuose auginamos levandos yra vienos kokybiškiausių dėl itin palankaus klimato: idealaus jūros, saulėtų vasarų ir palyginti nederlingos dirvos derinio. Tačiau šie kvapnūs augalai auginami ir kitose šalyse – Italijoje, Ispanijoje, Moldavijoje, Bulgarijoje.

Geriausias metas pamatyti melsvuosius levandų laukus Provanse prasideda birželio vidury. Liepos pradžioje jau renkamas derlius ir iš žiedų distiliavimo būdu gaminamas eterinis aliejus. Vienam kilogramui eterinio aliejaus prireikia apie 120 kg žiedų! 

Levandų aliejaus kvapas pasižymi šviežumu. Levanda ramina ir pakelia dvasią, yra puikus antibakterinis vaistas gydant įpjovimus bei nudegimus. Pravartu levandų eterinio aliejaus turėti greitosios medicininės pagalbos vaistinėlėje. Levandų eterinis aliejus gelbsti įkandus vabzdžiams, naudojamas nedidelėms žaizdoms gydyti, kaip antiseptinė, antivirusinė, regeneruojanti priemonė. Teigiama, jog levandų eterinis aliejus netgi gerina atmintį, taip pat gydo miego sutrikimus.

Buityje levandos dar naudojamos kaip priemonė prieš kandis, o taip pat audinių ir kambarių aromatizacijai, taip pat kaip prieskonis. Levandų kvapas ypatingai ramina kūdikius ir mažus vaikus. Tiesa, nėščiosioms nepatariama vartoti levandų produktų.


Levandų eterinis aliejus – ne tik pirčiai

Pirtyje levandų eterinis aliejus ne tik prisotina orą maloniu aromatu, bet ir suteikia raminamąjį poveikį, padeda įveikti nuovargį. Pakanka 5-10 lašų levandų aliejaus įlašinti į nedidelį indą su karštu vandeniu ir jį pastatyti ant viršutinio plauto.

Levandų eterinis aliejus naudojamas ir vonioje. Į 37-38°C temperatūros vandens vonią reiktų įlašinti 5-8 lašus levandų aliejaus. Žinotina, jog eteriniai aliejai yra netirpūs vandenyje, dėl to geriau lašelius lašinti į nedidelį kiekį pieno ar medaus. Rekomenduojama tokioje aromatinėje vonioje pabūti apie 15 minučių.

Kūno masažui reiktų apie 5-8 levandų aliejaus lašų sumaišyti su 1 šaukštu bet kokio aliejaus-pagrindo (alyvų, kviečių ar kt.).


Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.


 

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Senovės Romoje lankymasis pirtyje buvo tarsi kultas, pirtyje buvo lankomasi kasdien.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436