Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Eteriniai aliejai – gamtos pagalba mūsų plaukams
Straipsnio data: 2015-03-23

Aromatiniai aliejai, išdistiliuoti ar kitaip ištraukti iš gėlių žiedų, medžių lapų ir žievės, medienos ir šaknų, gydymui ir grožio puoselėjimui naudojami jau kone 6 tūkstančius metų.

 

Plaukų priežiūrai – aromatiniai aliejai 

Grožio salonai savo klientams aromaterapijos procedūras siūlo kaip efektyvų būdą plaukų priežiūros priemonių poveikiui sustiprinti. Procedūros su augaliniais ir eteriniais aliejais pagerina plaukų išvaizdą – suteikia jiems elestingumo, blizgesio, atkuria pažeistą struktūrą. Kartu stimuliuojamas plaukų augimas, šalinamos plaukų ir galvos odos problemos: slinkimo, plaukų lūžinėjimo, galiukų šakojimosi, odos pleiskanojimo.

Augaliniai ir eteriniai aliejai naudojami galvos odos masažams, plaukų kaukėms, skalavimams, SPA procedūroms, jais papildomos įprastos kosmetikos priemonės: šampūnai, balzamai.

 

Kaip naudojami eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai turi būti skiedžiami, tad darbinio aromatinio mišinio pagrindas yra augaliniai aliejai, gauti šalto spaudimo metodu iš: kviečių želmenų, kokosų, migdolų, avokadų, simondsijų (jojobų) ir kt.

Atliekant maitinamąjį galvos odos masažą, aromatinis mišinys įtrinamas į galvos odą. Galva apvyniojama rankšluosčiu. Po 1–1,5 val. išplaunama šampūnu. Po šios procedūros plaukus galima perskalauti aromatiniu mišiniu.

Aromatinis mišinys galvos odos masažui: 1 šaukštą pagrindinio augalinio aliejaus sumaišyti su 3–5 lašais eterinio aliejaus.

Aromatinis mišinys skalavimui: į 5 ml 70 proc. spirito įlašinti 7–10 lašų eterinio aliejaus, sumaišius supilti į 1 litrą vandens. Skalauti išplautus plaukus.

Kosmetikos praturtinimui: į 10 g (1 desertinis šaukštas) šampūno įlašinti 3–5 lašus eterinio aliejaus, išmaišyti ir naudoti kaip įprastą kosmetikos priemonę.

 

Kokiais atvejais padeda

Plaukus stiprina, jų augimą skatina bei pleiskanas šalina daugelis eterinių aliejų: apelsinmedžių žiedų, arbatmedžių, čiobrelių, bazilikų, citrinmedžių, eukaliptų, kadagių, kvapiųjų kanangų („ylang-ylang“), kedrų, kiparisų, levandų, melisų, mirų, pačiulių, pušų, ramunėlių, rozmarinų, šalavijų, santalų, smilkalinių bosvelijų.

Plaukų lūžinėjimui užkerta kelią bazilikų, kvapiųjų kanangų, levandų, bosvelijų, ramunėlių, santalų („sandalmedžių“) eteriniai aliejai.

Riebių plaukų priežiūrai labai tinka greipfrutų eterinis aliejus.

Trumpalaikio nuplikimo ar stipraus plaukų slinkimo atvejais aromaterapijos meistrai rekomenduoja rozmarinų aliejų, juo reikia reguliariai ir energingai masažuoti galvos odą. Masažas gerina vietinę kraujotaką, todėl į galvą patenka daugiau deguonies prisodrinto kraujo, stiprėja plaukų folikulai.

Patebėta, jog rozmarinų, levandų ir čiobrelių aliejai skatina plaukų augimą ir kai plaukai jau yra nuslinkę, ir kai labai slenka.

Kiti eteriniai aliejai nuo plaukų slinkimo: eglių, ramunėlių, mirų, muskatų, šalavijų, beržų, pelargonijų, kanangų, kedrų.

Gydymą eteriniais aliejais galima pradėti tik nustačius ir pašalinus pagrindinę plikimo priežastį.

Puslapis 1 iš 2 Sekantis >>
Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Ligi XX a. vidurio Rytų Lietuvoje dar daug kas vandenį pirčiai šildė loviuose ar kubiluose, leisdami į juos iki raudonumo įkaitintus riedulinius akmenis. Šis procesas buvo vadinamas milimu.
S. Daunys. "Pirtis kaimo kultūroje"
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436