Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Pirties-kubilo priežiūra
Straipsnio data: 2016-03-03

Sparčiai paplitę Lietuvoje lauko pirtys-kubilai ne tik siūlo naujus pojūčius ir malonias akimirkas, bet ir reikalauja specialios kruopščios priežiūros. Štai keletas svarbiausių kubilo priežiūros aspektų.

Brinkinimas. Įsigijus kubilą, pirmiausia patariama jį sklidinai pripilti, kad išbrinktų mediena – tam prireiks dviejų-trijų parų, kiti specialistai rekomenduoja palaikyti 5 paras. Vandens į kubilą reiktų pilti tiek, kad liktų apie 15-20 cm iki kubilo krašto. Kiti specialistai teigia, jog pakanka kelis kartus per parą kubilo sienas ir dugną gausiai palaistyti vandeniu.

Nuotekos. Montuojant kubilą reikia pasirūpinti nuotekų sistema. Vandenį pro specialiai įrengtą ventilį rekomenduojama išleisti tik valant kubilą, keičiant vandenį.

Montavimas. Patartina kubilą sumontuoti ant polių pakeliant jį apie 15 cm nuo žemės, būtina išlaikyti horizontalumą.
Impregnavimas. Specialistai pataria jau sumontuotą ir naudojamą kubilą bent kartą per metus impregnuoti – taip prailginsite kubilo gyvavimo amžių.

Valymas. Kubilo valymui ir kitai priežiūrai galima naudoti baseinų priežiūros priemones. Krosnelę patariama išvalyti kas keletą pakūrimų. Tam naudojama speciali lopetėlė.

Higiena. Kadangi vanduo kubile paprastai nekeičiamas po kiekvieno pasimaudymo, rekomenduojama prieš lipant į kubilą nusiprausti po dušu – taip kubilo vanduo ilgiau išliks švarus.

Kūrenimas. Kubilo kūrenimui naudojamos sausos malkos, briketai. Priklausomai nuo oro temperatūros ir kubilo dydžio, kubilas iki 38°C prišyla per 2-4 valandas. Šaltuoju metų laiku gali prireikti kūrenti keliomis valandomis ilgėliau. Krosnelę kūrenti galima pradėti tik tuomet, kai pilamas į kubilą vanduo apsemia žemesnę (kamino pradžios) dalį ar bent pusę krosnelės – šiuo klausimu pravartu pasitarti su konkretaus kubilo gamintoju.

Vanduo. Šiltuoju metų laiku kubilą geriau yra laikyti pripildytą vandens, kad mediena neperdžiūtų. Paprastai kubilas pripildomas vandens tiek, kad liktų 10-20 cm iki kubilo viršaus. Jei kubilas ilgą laiką buvo be vandens ir mediena stipriai perdžiūvo, kubilo lankus reikia paveržti tam skirtais varžtais.

Žiema. Esant minusinei temperatūrai, vandens kubile palikti nerekomenduojama, kad ledas jo nesugadintų. Žiemą oras yra pakankamai drėgnas, taigi kubilas neperdžius. Kiti gamintojai teigia, kad mediniams kubilams ledas nekenkia, tačiau kartu primena, jog tokiu atveju gali prireikti iš naujo brinkinti kubilą. 

Saugumas. Nenaudojamą kubilą patariama uždengti, visų pirma, saugumo sumetimais, o taip pat apsaugant jį nuo lapų ar kitų šiukšlių patekimo.


Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.


 

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Kaimo žmonių supratimu išties pirtis turėjusi būti "už tėvą šiltesnė, už motiną meilesnė, už seklyčią švaresnė".
S. Daunys. "Pirtis kaimo kultūroje"
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436