Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Kodėl pirtyje svarbus vėdinimas
Straipsnio data: 2016-03-02

Pirtyje, kur būna labai karšta ir drėgna, gera vėdinimo sistema yra ypač svarbi. Tinkamai įrengta ventiliacija apsaugo pirtį nuo drėgmės. Tačiau ventiliacija reikalinga ne tik tam, kad po maudynių būtų pašalinama drėgmė, bet ir tam, kad besikaitinant pirtyje gerai cirkuliuotų oras.

Sakysite, pirtyje gi turi būti karšta, o ne gaivus oras. Vis dėlto, reiktų atminti, kad jeigu oras pirtyje nesikeičia, besikaitinantiems pirtyje ima svaigti galva, apima mieguistumas. Dažnai tenka girdėti, kad kai kurie žmonės, paklausti, kodėl neina į pirtį, teisinasi: „man pirtyje nuo karščio galva svaigsta“. Tačiau galvos svaigimo priežasčių reiktų ieškoti ne karštyje, o tinkamai neišvėdintoje patalpoje.

Jei pirtis įrengta rūsyje ir nėra tinkamos ventiliacijos, pirtyje gali įsiveisti pelėsis, grybelis. Dėl to rūsyje įrengtoje pirtyje būtina pasirūpinti dirbtine ventiliacija. Pirčiai vėdinti oras gali būti imamas iš lauko arba iš priepirčio. Be abejo, oras iš lauko yra kur kas geresnis, tačiau žiemą gali būti kiek per šaltas.

Vėdinti pirtį galima įvairiai – pro langus, pro languose įrengtas orlaides, specialiu kamino kanalu, per grindis. Nuo pirties dydžio priklauso ir ventiliacijos intensyvumas. Specialistai rekomenduoja 4-10 kartų per valandą intensyvumą.

Įrengiant ventiliacijos sistemą, turėtų būti numatyta ne tik oro ištraukimo, bet ir oro padavimo anga. Rekomenduojama, kad aukščių skirtumas tarp oro ištraukimo ir padavimo angų nebūtų didesnis nei 80-100 cm. Pirtis gerai kais tik tuomet, kai oras tinkamai cirkuliuos patalpoje. Įrengus gerą ventiliacijos sistemą nuo krosnies įkaitęs oras kyla į viršų, pasklinda virš gultų ir atvėsęs leidžiasi žemyn.

Ventiliacija per lubose įrengtą angą. Garinės palubėje reikėtų padaryti maždaug 13x13 cm ventiliacijos skylę. Oro ištraukimo angas rekomenduojama įrengti kuo toliau nuo krosnelės.

Vėdinimas per grindis. Tam, kad geriau išsilaikytų šiluma, medinės pirties grindys klojamos ant molio sluoksnio, perdengto drėgmės nepraleidžiančia plėvele. Tokias grindis galima vėdinti paliekant ventiliacines angas po grindimis. Darant vandens nutekėjimo latakus po grindimis, būtina padaryti užsklandas, nes vasarą gali sklisti nemalonus kvapas, o žiemą per tuos latakus gali sklisti šaltis.

Jei pirtis kūrenama malkine krosnimi, ventiliacija turėtų būti įrengta ir kūryklos patalpoje (priešpirtyje).


Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Vyrui ar žmona numirė, ar pirtis sudegė, tai tas pats
Lietuvių liaudies tautosaka
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436