Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Kodėl beržinės vantos – populiariausios
Straipsnio data: 2015-06-26

Beržines vantas galima drąsiai vadinti pirties klasika. Be to, dauguma vargu ar yra išbandę kitokių rūšių vantas. Tad domimės, kodėl beržinės vantos yra pačios populiariausios.

„Beržinė vanta - geriausias gydytojas”, „pirtyje pasivanojai – iš naujo atgimei”, „pirtis vanoja, pirtis ant kojų pastato”, „pirtis visas nuodėmes nuvalo”. Šiomis patarlėmis išreiškiamos pagrindinės garinių pirčių gydomosios savybės.

Beržinė vanta, visų pirma, yra labai praktiška, kadangi beržų šakelės yra liaunos ir patogios rišti, nereikalaujančios ypatingo išmanymo. Pavyzdžiui, kur kas storesnes ąžuolo ar liepų šakeles yra sudėtingiau tvarkingai sudėlioti ir surišti. Vantoms tinkamos lapotos, lanksčios beržų šakelės.


Beržo energija

Tinkamai paruošta vanta išsaugo augalo energiją ir gydomąsias savybes. Sakoma, jog beržinėms vantoms rišti geriausias metas yra vasaros saulėgrįža, arba Joninės. Nuo seno tikėta, kad per Jonines visi augalai, ir ypatingai žolynai, turi magiškų galių.

Iš tiesų, beržo lapeliuose yra daugybė vertingų dalykų: eterinių aliejų, vitamino C, provitamino A. Šie elementai lemia, kad dažnai besiperiantys beržinėmis vantomis išsaugo elastingą odą. Beržų lapai turi antiseptinių savybių: beržinės vantos valo odą, spartina žaizdų, įbrėžimų gijimą. Be to, beržinės vantos turi ir raminamųjų savybių: išsipėrus tokia vanta pagerėja nuotaika, įgyjama energijos. Beržinių vantų nuoviras yra naudingas galvos odai: stiprina plaukus ir naikina pleiskanas.

Mitologiniu požiūriu, beržas yra laikomas Gyvybės medžio prototipu. Beržines vantas nuo seno naudojo ne tik baltai, bet ir slavai bei skandinavai. Be to, pirtyje naudoti ir kiti beržų produktai. Visų pirma, tai beržų lapų užpilas, kuris naudotas plaukams stiprinti. Beržų derva naudota dezinfekciniais tikslais, egzemai, niežams gydyti. Beržų pumpurų bei lapų antpilu senovėje gydydavo žaizdas, pūliuojančią odą.


„Beržų ašarėlės“

Šiltomis vasaros dienomis beržų pumpurėliai pasipuošia kvapniais kartoko skonio lašeliais. Senovės Graikijoje jie buvo vadinami „medžių ašarėlėmis“. Jų paskirtis – saugoti ir gydyti mišką bei jo gyventojus nuo žalingos aplinkos. Ne veltui sakoma, jog beržyne oras švaresnis nei operacinėje.

Beržams „pravirkus“, į darbą skuba bitės. Jos renka pumpurėlių smalą ir gamina itin vertingą produktą – propolį. Propolis turi gydomųjų galių ir, visų pirma, saugo avilį nuo bet kokių kenksmingų mikroorganizmų. Gal dėl to, sumanūs pirtininkai „beržų verkimo“ laikotarpiu riša stebuklingų galių turinčias vantas.

Propolis – naudingas ir brangus produktas, o rinktas iš beržų pumpurų smalos – ypatingai. Kiekviena bičių šeimyna per metus surenka keliasdešimt gramų šio nuostabaus beržų balzamo. Ir iš tiesų beržų propolio savybės ypatingos – jame gausu antioksidantų – senėjimą stabdančių medžiagų.

Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.


 

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui
Komentarai
donatas_jasinevicius
Parašė: 2013-01-31
fdssdf

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Nesijuok, kad kaimyno pirtis dega
Lietuvių liaudies tautosaka
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436