Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Pirties reikmenys: ko prireiks garinėje
Straipsnio data: 2011-12-03

Einant į pirtį svarbiausia nepamiršti pasiimti savęs ir geros nuotaikos. Taip pat reikia stengtis palikti už pirties durų visas negandas ir vargus. Tačiau norint pilnai išnaudoti visus pirties privalumus bei saugiai mėgautis šiluma, reikalingi dar keli dalykai, kuriuos žmonės naudoja jau šimtmečius.

Pirtyje prireiks vantos, rankšluosčio, pirties kepurės, muilo, šampūno, plaušinės, nedidelio rankšluosčio pasikloti garinėje, šlepečių, masažinio šepečio, baltinių pakaitalo bei kitų higienos priemonių.

Pirtyje ar po jos pravers ir maitinamieji kremai, medus, druska, taip pat aromatiniai aliejai, užpilai. O prisiekę pirtininkai nepamirš ir pirštinių (apsaugo plaštakas nuo karšto garo, vanta nesutrina pūslių).


Kepurė pirtyje

Prieš įeinant į garinę patariama užsimauti kepurę, geriausia plačiais kraštais. Galima galvą apsukti rankšluosčiu lyg tiurbanu. Kartais žmonės periasi ir su vilnonėmis kepuraitėmis. Galvą pirtyje naudinga pridengti tam, kad nepersikaitintumėte. Pirties kepurė turi būti gana tanki, standi, bet kuo lengvesnė ir per daug neprigludusi, neaptempusi galvos.

 

Pirties plaušinė

Besimaudant pirtyje reikalinga plaušinė – ja galima masažuoti ne tik rankas, kojas, bet ir sunkiau pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, nugarą. Po antro ar trečio pasikaitinimo raumenys, oda, sąnariai jau yra paruošti masažui. Taigi galima trintis plaušine. Pradėti reiktų nuo nugaros, pereiti prie juosmens, nuo dubens menčių link, trinti kaklo sritį. Krūtinę, mentes, pilvą, sąnarius galima trinti sukamais judesiais. Labai patogu naudotis pirštinės pavidalo plaušine.


Kubiliukas vandeniui

Medinis kubiliukas vandeniui – dar vienas pirties atributas, tačiau jis čia reikalingas ne vien grožiui. Mediniams kubiliukams reikalinga priežiūra, todėl dažnai siūloma rinktis varinį, cinkuoto metalo ar skardinį, nereikalaujančius ypatingos priežiūros.

Mediniuose kubiliukuose patariama nepalikti vandens, tačiau tuo pačiu negalima jiems leisti ir perdžiūti. Gaminami kubiliukai su plastikiniais įdėklais – tai palengvina kubiliuko priežiūrą ir kartu leidžia išlaikyti vieningą stilių medinėje aplinkoje.

Kubiliukai naudojami vantoms mirkyti, šutinti, kojas įmerkti siekiant jas greičiau sušildyti, atskiesti karštą vandenį, vandeniui atnešti.

Šalia kubiliuko būtinas ir samtis vandeniui semti ir pilti ant akmenų. Samčiai taip pat gaminami tiek iš medžio, tiek iš metalo. Samtis turi būti optimalaus dydžio – ne per mažas, kad nereiktų kelis kart lenktis pilant vandenį ant įkaitusių akmenų. Pageidautina, jog samtis turėtų pakankamai ilgą rankeną, kad karšti garai nenuplikytų rankų.


Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Medus pasižymi odą raminančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Kai pirtyje kūnas ištepamas medumi, žmogus geriau atsigaivina, būna sveikesnis.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436