Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Pėrimosi menas: 10 svarbiausių taisyklių
Straipsnio data: 2011-12-28

Ar jus kada nors pėrė vantomis profesionalus pirtininkas? Jei vis dar galvojate, kad pėrimasis vantomis – tai kūno daužymas beržine šluota, būtinai perskaitykite šiuos patarimus:

  1. Neskubėkite pertis. Pirmiausia reikia paruošti kūną. Šliūkštelėję ant krosnies akmenų vandens pamosuokite vantomis, kad garas pasklistų garinėje tolygiai.
  2. Gulėkite ant plautų. Geriausia, jei jus peria kitas žmogus gulintį ant plauto ar suolo – taip visą kūną vienodai veikia garinės oro temperatūra. Paprastai stovint garinėje galvos ir kojų aukštyje temperatūrų skirtumas lygus apie 20°C. Be to, gulint geriau atsipalaiduoja raumenys bei sąnariai, o širdžiai tenka mažesnis krūvis.
  3. Reguliuokite karštį. Rinkitės tokį plauto aukštį, kuris jums yra priimtinas. Aukščiau – karščiau, tad jei nesate užkietėjęs pirtininkas, geriau pradėkite nuo žemesnio plauto. Tam, kad kūnas gerai įkaistų ir garai nenutvilkytų, reikia įgūdžių.
  4. Galvai – daugiau oro. Periamasis ant plautų turėtų atsigulti taip, kad kojos būtų nukreiptos į krosnį, o galva atsukta į tą pusę, kur daugiau oro. Rankas geriausia pasidėti priglaudus prie šonų.
  5. Pradėkite nuo nugaros. Pėrimąsi pradėti reiktų periamajam atsigulus ant pilvo: pirmiausia periama nugara. Baigus nugaros pėrimą, procedūrą galima pakartoti periamajam apsivertus ant nugaros.
  6. Žinokite savo galimybes. Visuomet galite paprašyti nutraukti pėrimą, jei tik pasijaučiate prastai. Neverta vaidinti didvyrio ir kentėti, jei pėrimosi procedūra yra nemaloni, jums pre karšta ar ima svaigti galva.
  7. Nenaudokite jėgos. Periantis vantomis svarbiausia ne jėga, o išmanymas. Tad neverta „daužyti“ kolegos, kad iš vantos liktų stagarai. Pėrimą pradėti reiktų nuo mosavimo, glostinėjimo vanta. Ir tik vėliau švelniai pereiti prie vantos lietimosi su periamojo žmogaus kūnu, palaipsniui pradedant plakimą. Plakimas vanta neturėtų trukti ilgiau nei kelias minutes.
  8. Ištrynimas – procedūros pabaigai. Pėrimosi vantomis procedūrą galima baigti ištrynimu, t.y. viena ranka laikomas vantos kotas, o kitos rankos delnu, palengva spaudžiant lapuotą dalį, trinama nugara, juosmuo, dubens sritis ir t.t. Liemenį galima trinti įvairiomis kryptimis, o rankas ir kojas - išilgai.
  9. Neperlenkite lazdos. Nerekomenduojama pertis daugiau nei 2-3 kartus. Taip pat, tarp pėrimųsi būtina pailsėti bent 20-30 minučių.
  10. Atsigaivinkite. Po procedūros apsipilkite šaltu vandeniu – tik tada pajusite palengvėjimą ir tikrą palaimą... O tas, kas gerai išsipėrė, be baimės gali pulti į upę ar sniegą.


Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Medaus masažas aktyvina kraujo apytaką bei surenka toksinus nuo odos paviršiaus.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436