Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Geriausias gėrimas pirtyje – arbata
Straipsnio data: 2016-03-01

Nors tautos tradicijos ir kiek kitokios, šįsyk nekalbėsime apie alkoholio žalą, ypač pirtyje. Kalbėsime apie gėrimus, kuriuos būtina vartoti kaitinantis pirtyje, siekiant atstatyti prarastų skysčių pusiausvyrą. Vanduo sudaro žmogaus audinių pagrindą ir yra būtinas termoreguliacijos procesų dalyvis. Per parą organizmui reikia 2-2,5 litrų vandens. Sveikas žmogus vandens gali naudoti kiek tik nori, tačiau sveikiausia gerti dažnai ir po truputį. Tai ypač patartina pirties lankytojams.

 

Troškulio malšinimas

Kai kurie pirties „asai“ ištrūkę iš garinės puola prie vandens (ar kokio kito gėrimo) ir vienu mauku išgeria kokį litrą skysčio. Tačiau taip daryti nėra sveika: per daug apkraunama širdis, kuri ir taip būnant garinėje smarkiai plaka.

Pirties troškulys – tai ne organizme padidėjęs vandens poreikis, o apgaulingas noras, atsirandąs sudirgus burnos ertmės gleivinei. Tereikia 2-3 kartus išskalauti burną bei gerklę, ir nebetroškins. Prigėrus per daug skysčių po pirties atsiras nemalonus spaudimas skrandyje, imsite prakaituoti, gali pabrinkti paakiai.

Norintiems suliesėti ir pirties procedūrų metu patariama nedidelėmis porcijomis ir mažais gurkšneliais gerti vandenens su mineralinėmis druskomis, kurios taip pat iš organizmo pašalinamos drauge su prakaitu. Kenčiantiems nuo viršsvorio kai kurie spacialistai netgi pataria iš viso negerti jokių skysčių nei pirtyje, nei po pirties. Tokiu būdu į kraują pateks vadinamasis endogeninis vanduo, kurio daug yra riebaliniuose audiniuose, ir taip ims kristi svoris.

 

Kas geriau – arbata ar vanduo?

Vieni pirtyje troškulį malšina šaltu vandeniu, kiti – karšta arbata. Tačiau kas yra geriau? Mokslininkai nustatė, kad šaltas vanduo temperatūrą sumažina tik burnoje. Tuo tarpu išgėrus arbatos per 15 minučių viso kūno temperatūra nukrinta apie 1-2°C, o taip pat ima mažėti ir troškulys.

Taigi arbata – geriausias gėrimas pirtyje. Arbata turi daug naudingų medžiagų, papildančių gydomąjį pirties efektą. Tai eteriniai aliejai, taninas, kofeinas, vitaminai C1, B1, B2 ir kiti. Tanine esantis vitaminas R stiprina kraujagyslių sieneles. Arbata gydo diatezę, inkstų uždegimus, kolitą, dizenteriją, aštrų reumatizmą, virusinį gripą. Arbatos lapelyje yra daugiau nei 100 įvairių junginių, ir visi jie naudingi.

Arbatą patariama gerti šviežiai užplikytą. Arbatoje visą laiką vyksta cheminiai procesai, ir jei ji būna užplikyta keletą valandų, ypač termose arba ant karštos krosnies, keičiasi ne tik jos skonis, bet ir suyra vitaminai C ir B, dingsta aromatas. Šviežiai užplikyta arbata tonizuoja nervų ir širdies kraujagyslių sistemas. Ilgai pabuvusi arbata jau nebetonizuoja, o slopina organizmo veiklą, gali pabloginti savijautą, ypač sergantiems širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos ligomis.

Jei atėjote į pirtį pasigydyti nuo peršalimo ir norite stipriai išprakaituoti, ragaukite aviečių žiedų arbatos. Žinoma, nepiktnaudžiaukite, mat galite perkrauti širdies ir inkstų darbą. Į arbatą galima įdėti mėtos, žemuogių ar serbentų lapų, taip pat medaus.

 

Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Senovės Rusijoje nugalėtosios tautos kartais netgi duoklę turėdavo mokėti vantomis.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436