Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Spygliuočių eteriniai aliejai kvapniam garui
Straipsnio data: 2013-02-11

Užsimerkite ir įsivaizduokite, jog vaikštote pušyne. Kokios mintys aplanko? Miškas, grynas oras, ramybė, lengvumas, energijos antplūdis... galima būtų vardinti ir vardinti. Į pirtį taipogi einame atgauti jėgų, vidinės pusiausvyros. Taigi pušų ar kitų spygliuočių kvapas – labai tinkamas pirtyje siekiant maloniai praleisti laiką ir pasisemti sveikatos.

Kadagių eterinis aliejus

Kadagiai nuo seno naudojami gydymo tikslams, buvo tikima, kad šis augalas apsaugo nuo piktųjų dvasių, kadagiais buvo smilkomi namai epidemijų metu. Eterinis kadagių aliejus pasižymi stipriomis antiseptinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, dėl to naudojamas gydant peršalimo ligas. Eterinis kadagių aliejus gerina kraujotaką, mažina arterinį kraujo spaudimą, reguliuodamas organizmo medžiagų apykaitą padeda esant celiulitui ir nutukimui, teigiamai veikia šlapimo sistemos uždegimus. Šis aliejus suteikia ir šildomąjį poveikį organizmui, dėl to naudojamas gydant raumenų skausmus ir spazmus. Taip pat eterinis kadagių aliejus vartojamas siekiant įveikti nervinę įtampą, stresą, nemigą.

Kėnio aliejus

Kėnio aliejus gaminamas iš sibirinių kėnių. Šis aliejus pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir nuo seno naudojamas kaip dezinfekcinė priemonė. Mat kėniai auga tik labai švariame ore, ir Sibiras tam idealiai tinka. Moterys kėnių aliejų naudoja kaip priemonę nuo raukšlių ar odos suglebimo. Tereikia kelis lašus kėnio aliejaus įlašinti į vonią – šis aliejus organizmo ląstelėms suteikia jauninantį poveikį. Be to, pastebimas teigiamas kėnio kvapo poveikis centrinei nervų sistemai, o taip pat siekiant įveikti nemigą. Kėnio aliejus itin tinka masažui po pirties.

Pušų ekstraktas arba eterinis aliejus

Pušų ekstraktas arba eterinis aliejus tinkamas tonizuojančioms bei gydomosioms vonioms ruošti, padeda įveikti nuovargį, stresą, vartojamas peršalimui, slogai, bronchitui gydyti. Taip pat naudojamas peršalimo bei infekcinių ligų profilaktikai ir imuniteto stiprinimui.

Kiparisų aliejus

Kiparisų aliejus gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, mažina vandens susikaupimą, celiulitą, stiprina imuninę sistemą, padeda gydyti kvėpavimo takų ligas, veikia raminančiai, skatina žaizdų gijimą.

Kedrų aliejus

Senovėje kedrų aliejus buvo naudojamas mirusiųjų balzamavimui. Kedrų kvapas ramina nervų sistemą, tinka galvos skausmo malšinimui. Kedrų aliejus naudojamas kvėpavimo ligų gydymui ir profilaktikai, slopina kosulį.

Kaip eteriniai aliejai naudojami pirtyje?

Puslapis 1 iš 2 Sekantis >>
Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Sielai išpažintis, kūnui pirtis
Lietuvių liaudies posakis
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436