Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Gydomieji kvapai pirtyje
Straipsnio data: 2015-11-04

Einantiems į pirtį nuo seno įprasta linkėti „Gero garo“. O geras garas turi būti ne tik karštas, bet ir kvapnus, malonus. Be to, pirtyje tradiciškai naudojami ne tik kvepiantys, bet ir įvairūs gydomieji kvapai. Žinomi nuo daugelio negandų gydančių garų receptai. Vėliau liaudies patirtį apibendrino ir išplėtojo medikai.

Paruošti širdžiai mielą gydomąjį garą pirtyje – užduotis ne iš lengvųjų. Reikia ir patirties turėti, ir specialistų pasiklausinėti. Kai kurie „užkietėję“ pirtininkai kruopščiai saugo kvapnaus gydančio garo paruošimo paslaptis.
Beje, ne visuomet kvapnus garas pirtyje išgaunamas pilant augalų ar jų dalių nuovirą ant įkaitusių krosnies akmenų. Kartais pakanka tokiu užpilu pašlakstyti pirties sienas ir mėgautis kvapniu garu. Be to, pilant nuovirą ar tirpalą ant akmenų, reikia stengtis, kad augalų lapai ar kitos dalys ant jų nepatektų – taip vietoj kvapnaus garo gausite tik svilėsių kvapą. Norint to išvengti, siūloma žoleles sudėti į medžiaginį maišelį ir jį 15-20 minučių pamirkyti karštame vandenyje.

Peršalimas. Eukaliptas naudotinas skaudant gerklei, esant nedidelei slogai. Galima tiesiog paimti karštame vandenyje iššutintą eukalipto vantą ir atlikti inhaliacijas – įkvėpti orą pridėjus tokią vantą prie nosies. Svilarožės, debesylo nuoviras naudojamas esant persišaldymui, kankinant sausam kosuliui, norint sustiprinti plaučius.

Nusiraminimas. Spyglių ekstraktas naudojamas kaip raminanti priemonė, rekomenduojama sutrikus centrinei ir periferinei nervų sistemai, sergant nesunkiomis širdies ir kraujagyslių ligų formomis, taip pat esant fiziniam ar emociniam išsekimui.

Nemiga. Čiobreliai gelbsti kenčiantiems nuo nemigos. Reiktų apie 16-18 val. nueiti į pirtį ir išsiperti čiobrelių garuose. Saldus ir gilus miegas – garantuotas. Kartais, norint pasiekti rezultato, procedūrą reikia kartoti kelis kartus. Senovėje čiobrelių netgi kimšdavo į pagalvę. Kaip migdomoji priemonė naudojama ir ramunėlė. Raminamai veikia ir apelsinų aliejaus bei mėtų kvapai.

Tonizavimas. Tuo tarpu norintiems atvirkštinio efekto rekomenduojami jazminai. Teigiama, jog jazminų kvapas galvos smegenų veiklą stimuliuoja panašiai kaip kofeinas. Tonizuojančiai veikia ir kėnių aliejus, levandos.


Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Medus pasižymi odą raminančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Kai pirtyje kūnas ištepamas medumi, žmogus geriau atsigaivina, būna sveikesnis.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436