Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Baseino apsauga nuo drėgmės
Straipsnio data: 2011-12-09

Baseinas pastato viduje turi savų privalumų - juo galima naudotis ištisus metus, paprastesnė tokio baseino apsauga nuo užterštumo, tačiau vidaus baseinas turi ir savų trūkumų - tai, visų pirma, neigiamas drėgmės poveikis patalpai.

Iš kiekvieno kvadratinio metro baseino vandens paviršiaus normaliomis sąlygomis išgaruoja apie 150-250 g drėgmės per valandą. Nesiimant jokių priemonių, baseino patalpoje ima rasoti langai, drėgti sienos bei lubos, nukenčia patalpų vidaus apdaila, atsiranda pelėsis ir nemalonus kvapas. Tas ypač nemalonu, kai baseinas įrengtas gyvenamajame name. Tuomet drėgmė nuolat skverbiasi į atokiausius kampelius, ima skilinėti plytos, tinkas, pažeidžiamos kitos medžiagos, naudotos namo statybai, gelžbetoninės konstrukcijos ima rūdyti ir tampa nepatvarios.

Rekomenduojamas santykinis baseino patalpos drėgnumas turėti neviršyti 60%, tačiau mažesnis negu 50% drėgnumas gali kelti diskomforto jausmą besimaudantiems. Norintiems apsisaugoti nuo perteklinės drėgmės rekomenduojamos šios priemonės:

  • plaukiojanti apsauginė baseino danga;
  • buitinis kondicionierius;
  • ventiliacijos sistema;
  • drėgmės surinktuvai.

Vienareikšmiškai atsakyti, kuris iš šių įrengimų yra geriausias, turbūt neįmanoma. Viskas priklauso nuo baseino dydžio ir naudojimo dažnumo, skirtumo tarp vandens ir patalpos oro temperatūrų, tam tikros vietovės klimato sąlygų. Pilnai išvengti drėgmės nepavyks nė vienu iš šių būdų, tačiau pirmiausia reiktų užtikrinti, kad oro temperatūra būtų 1-2 laipsniais aukštesnė už vandens temperatūrą. Kuo didesnis skirtumas, tuo didesnis garavimo intensyvumas. Tačiau persistengti šioje vietoje irgi nepatartina, kad neatsirastų diskomforto jausmas.


Plaukiojanti danga

Pats paprasčiausias ir ekonomiškiausias būdas drėgmei patalpose mažinti – tai plaukiojanti polietileninė baseino danga. Ji sumažina vandens garavimą maždaug 1,5 karto, neleidžia vandeniui atvėsti ir apsaugo baseiną nuo užteršimo. Tačiau jei baseinas yra didesnis, kiekvienąkart jį uždengti plėvele ir vėl atidengti norint paplaukioti – bus nepatogu. Tokia apsauginė danga nepadeda ir tuo atveju, kai baseinas naudojamas itin dažnai. Taigi, šis apsaugos nuo baseino sudrėkimo būdas labiau tinka nedideliems ar rečiau naudojamiems baseinams, hidromasažinėms vonioms.


Kondicionierius

Kartais drėgmei patalpoje reguliuoti naudojami kondicionieriai, o tiksliau, jų funkcija sausinti orą. Tačiau naudojant kondicionierių, ne tik sumažinamas drėgmės lygis patalpoje, bet ir atšaldomas oras. Taip padidėja garavimo intensyvumas. Be to, buitinis kondicionierius negali veikti žiemos metu ir yra neskirtas naudoti ištisą parą. Jeigu baseino vandens priežiūrai naudojami chemikalai, kondicionierius ima rūdyti. Taigi, drėgmės šalinimas kondicionieriumi yra įmanomas, tačiau nelabai efektyvus būdas.


Ventiliacija

Puslapis 1 iš 3 Sekantis >>
Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Ąžuolo vantas reikia rišti rugpjūtį.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436