Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Lauko baseino paruošimas žiemai
Straipsnio data: 2011-12-16

Lietuvoje lauko baseinų naudojimo sezonas, palyginti, neilgas. Norint, kad atėjus pavasariui lauko baseinas vėl būtų tinkamas naudojimui, rudenį atvėsus orams ir pasirodžius pirmosioms šalnoms tenka juo pasirūpinti, atlikti kai kuriuos konservavimo darbus.

Tokie paruošiamieji darbai turėtų būti atliekami dar iki susidarant ižui. Net ir specialistai ne visada sutaria, ar palikti vandenį baseine žiemai, ar jį išleisti. Vyrauja nuomonė, kad moderniai įrengtuose baseinuose vandenį palikti žiemai nėra pavojinga, o netgi ir rekomenduojama. Kritinė yra pirmoji baseino žiema, po kurios išryškėja klaidos, padarytos įrengiant baseiną.

Vandens palikimas baseine žiemai aiškinamas tuo, jog įšalęs aplink baseiną gruntas baseinui esant tuščiam gali suskaldyti sienas. Tačiau taip pat nepatartina baseino palikti sklidino. Nuleisti reiktų iki 10-20 cm nuo įprastinio jo vandens lygio. Jei baseinas yra skimerinio tipo, viršutinis palikto vandens lygis neturėtų jo siekti, kad ledas jo nesugadintų.

Vėsiuoju metų laiku dažni krituliai, dėl to reiktų pasirūpinti, kad jie nepakeltų palikto vandens lygio. Dėl nuolatinių kritulių net ir tuščias paliktas baseinas jais prisipildo ir atsiranda pavojus susidaryti ledui. Taip tuščias ir specialiai neparuoštas baseinas tampa dar labiau pažeidžiamas.

Baseino konservavimui patariama pasikviesti specialistus, kurie tam skirtomis priemonėmis ir įranga pašalina vandenį iš viso baseino vamzdyno, įdeda akles, apsaugančias nuo vandens patekimo į juos.

Ruošiant baseiną žiemai reiktų pasirūpinti ir jo švara: dugnas turi būti švarus, patariama įpilti ilgo dezinfekcinio poveikio cheminių priemonių. Baseine neturėtų būti paliekamas per vasarą naudotas vanduo, jis turi būti pilnai pakeistas nauju net ir tuo atveju, jei iš pažiūros atrodo švarus ir atitinka visus plaukiojimo baseinui keliamus reikalavimus.

Baseino dugną ir sienas patariama valyti išleidus vandenį. Tam turėtų būti naudojama konkrečiai dangai/apdailai skirtos valymo priemonės. Ypač kruopščiai reiktų rinktis priemones paviršiams, padengtiems plėvele, valyti. Naudojant chemines priemones privaloma laikytis saugumo reikalavimų. Valymo priemonių likučiai turi būti kruopščiai nuplaunami.

Kol baseinas tuščias, demontuojami povandeninio apšvietimo šviestuvai laidus izoliuojant (iškeliant į baseino paviršių prie bortų). Taip pat reikia išmontuoti baseino filtravimo įrangą ir žiemai patalpinti ją šildomose patalpose, išmontuoti kopėtėles, masažinius įrengimus.

Išvalius baseiną, pilamas vanduo – pradžioje iki buvusio lygio, tam, kad būtų galima išvalyti ir sutvarkyti filtravimo sistemą. Įjungiamas „atbulinis“ filtro veikimo režimas, po to – įprastinis. Tuomet vanduo nuleidžiamas, kaip minėta, 10-20 cm nuo įprastinio lygio. Paskutinis žingsnis – vandens uždengimas specialia apsaugine danga.

Jei betoninio baseino apdaila yra iš glazūruotų plytelių, specialistai pataria įrengti specialius pontonus, kurie įšalę į ledą suspaudžiami ir taip kompensuoja ledo slėgį į baseino sieneles. Pontonus patartina įrengti ir šalia povandeninių šviestuvų, kad besiplečiantis ledas neišdaužtų stiklo.

Jei mėgstate pasinerti į eketę po pirties procedūrų, ją galima išsikirsti ir baseine, tačiau reiktų atkreipti dėmesį, kad aštrūs ledo nuolaužų kraštai ypač pavojingi ne tik besimaudantiems, bet ir hidroizoliacinei baseino plėvelei.

Prieš naują sezoną reikia apie 2 dienų intensyvaus filtravimo ir kelių dozių chemikalų – baseino vanduo bus paruoštas naujoms maudynėms.

 

Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Kas pirtyje palieka vandenį kibiruose, tas bus užkimęs kaip kibiras; prie kibirų raganos lekia gerti
Liaudies išmintis
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436