Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
„Pirties dienos“ rekordas – 309 vanotojai
Straipsnio data: 2015-06-19

Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nuotr.

 

Birželio 17 d., Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje surengtoje šventėje „Pirties diena“ pirmą kartą ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje buvo siekiama masiškiausio vanojimo rekordo.
 
Pirties, kurioje vienu metu galėtų tilpti keli šimtai žmonių, nėra, todėl vanojimo rekordo buvo siekiama po atviru dangumi, vanta maloniai glostant ir plekšnojant stovintįjį priešais.

Toks vanojimas simbolizuoja pirtininkų bičiulystę bei nuo senų senovės egzistuojantį bendruomeniškumą pirtyje. Garinėje būdavo įprasta vienas kitą perti, šią tradiciją puoselėja Lietuviškos pirties bičiulių draugija, trečią kartą suorganizavusi pažintinį-pramoginį renginį „Pirties diena“.

Keli šimtai svečių noriai įsitraukė į rekordą, tad drauge su pirtininkais į draugišką ratą Lietuvos liaudies buities muziejaus pievoje sustoto 309 dalyviai. Mušant būgnui ir demonstruojant profesionaliam pirtininkui, rekordo dalyviai dar ir pasimokė vanojimo judesių.

Tikimasi, kad rekordą įregistruos agentūra „Factum“, iki šiol toks rekordas nebuvo fiksuotas.

Šventėje apsilankė apie pusantro tūkstančio žmonių iš visos Lietuvos. Šimtai jų šildėsi Dvaro pirties garinėje bei mobiliosiose pirtyse, išbandė masažo, kūno šveitimo, veido kaukių ir kitokias procedūras. Buvo galima pasimokinti vanoti, rišti vantas, stebėti profesionalių Lietuvos ir užsienio pirtininkų pasirodymus.

Lietuviškos pirties bičiulių draugija nekomercinę šventę visuomenei rengia siekdama skleisti sveikos pirties kultūrą, išsaugoti su lietuviška pirtimi susijusias tradicijas.

 

Pirtiesdiena.lt informacija
 

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Termų grindis apšildė specialios krosnys. Grindų temperatūra siekė 50-60 laipsnių C, todėl romėnai įsispirdavo į medinius sandalus.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436