Registruotis
Prisijungti
Greitoji paieška
Daugiau nei 350 pirčių visoje Lietuvoje!
Kaip nesušalti per šalčius
Straipsnio data: 2013-02-01

Sinoptikams pranašaujant vis naujas termometro stulpelio „žemumas“, verta susirūpinti, kokių priemonių imtis, kad šaltis negadintų nuotaikos ir, dar blogiau, nepridarytų bėdų. Štai keletas patarimų, ką daryti, kad per šalčius nesušaltumėte.

Rūbai. Tai – bene pagrindinis mus nuo šalčio saugantis dalykas, tad labai svarbu, kad jie būtų atitinkantys oro sąlygas. Šaltu oru naudinga rengtis kelis drabužių sluoksnius. Tokiu būdu tarp sluoksnių esantys oro tarpai padeda geriau išlaikyti šilumą, be to, mažiau prakaituojama. Jei jau suprakaitavote, stenkitės persirengti sausais rūbais. Drėgmė labai didina sušalimo riziką.

Avalynė. Kojos ir rankos – tai tos kūno dalys, kurios dažniausiai yra linkę nušalti. Tad šaltu oru būtina avėti šiltus, neankštus batus. Ankšti batai spaudžia kojas, riboja kraujotaką ir didina nušalimo tikimybę.

Pirštinės. Specialistai pataria mūvėti kumštines pirštines, kadangi jos geriau nei pirštuotos apsaugo rankas nuo nušalimo. Einant į šaltį, rankas pravartu pasitepti riebiu kremu.

Veidas. Veido odą patariama apsaugoti riebiu kremu: tam visiškai netinka drėkinamasis kremas.

Gėrimai. Pajutę, jog šąlate, stenkitės atsigerti šiltos arbatos ar kito gėrimo. Šaltu oru venkite alkoholio ir, be abejo, nesišildykite alkoholiniais gėrimais! Apsvaigus padidėja rizika nepajausti, kad kūnas šąla. Be to, alkoholis suteikia apgaulingą šilumos pojūtį, o iš tikrųjų praplečia kraujagysles, dėl to organizmas ima sparčiau spinduliuoti šilumą.

Maistas. Šaltu metu stenkitės valgyti tik šiltą maistą. Pusryčių sumuštinius pakeiskite koše. Jei šaltu oru tenka ilgai būti lauke, pasiimkite užkandžių. Tam ypatingai tinka saldumynai, kadangi padidinę cukraus kiekį kraujyje sumažinsite nušalimo riziką.

Rūkymas. Venkite rūkyti, jei planuojate eiti į šaltį. Nikotinas trikdo kraujo apytaka, taigi padidėja rizika nušalti galūnes.

Judėjimas. Šaltu oru ypatingai svarbu judėti – taip pakeliama organizmo temperatūra. Judinkite pirštus, jei pajuntate, kad rankos ar kojos ėmė tirpti. O dar geriau – iš karto stenkitės patekti į šildomą patalpą.

Ką daryti, jei nušalote. Jei įtariate, kad nušalote kurią nors kūno dalį, stenkitės sušilti kambario temperatūroje, atsigerkite šiltos arbatos ar kavos (kofeinas praplečia kraujagysles, organizmas taip greičiau šyla). Netrinkite nušalusios vietos, nešildykite jos karštame vandenyje. Sušalusią vietą atšildykite kambario temperatūros vandenyje, į jį po truputį pilant vis šiltesnio vandens. Jei pasirodo pūslės, vadinasi nušalimas yra sudėtingesnis – tokiu atveju kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Na, o pabaigai turime pridurti, kad tikri pirtininkai paprastai nesušąla – juk geriausiai šildo gera pirtis!


Svetainės Pirtyje.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Pirtyje.lt administracijos sutikimo draudžiama.


 

Rašyti komentarą
Pranešti jei kasnors dar parašys komentarą šiam straipsniui

Naujienlaiškis

Norėdami užsiprenumeruoti naujienlaiškį įveskite savo el. pašto adresą
Pirtininko išmintis
Turkiškos pirties masažas dažnai vadinamas menu, nors iš pirmo žvilgsnio primena kankinimus.
Skelbimai
Profesionalios pirtininko - masažuotojo paslaugos visoje Lietuvoje.
Dirbu su įvairaus dydžio grupėmis arba vienu žmogumi. Mano tikslas - suteikti kokybišką paslaugą, kad žmogus pajustų pirties malonumą, atsipalaiduotų ir...
Jauki ir nedidelė pirtis šalia Vilniaus tikros pirties gerbėjams. Puikiai pritaikyta vanotis ir vanoti.  Galima šveisti kūną druska, kava, moliu  ir kitomis priemonėmis. Vienu metu patogiai telpa 6 - 8 žmonės. Pirtyje stovi...
Atliekame įvairius staliui skirtus darbus. Įrenginėjame pirtis, priešpirčius, terasas ir pavesines. Konsultacija telefonu: +37068222436